Charita Milevsko

Omezení služeb
15. října 2020 Charita Milevsko

Omezení služeb

UPOZORNĚNÍ  

Humanitární sbírka Farní charity Milevsko
17. září 2020 Charita Milevsko

Humanitární sbírka Farní charity Milevsko

Farní charita Milevsko oznamuje, že  uskuteční humanitární sbírku (pro Diakonii Broumov, sociální družstvo) . Přinést můžete šatstvo (i obuv v párech, svázaných gumičkou), přikrývky, lůžkoviny, ručníky, utěrky, záclony, polštáře, deky, spací pytle, hračky i domácí potřeby – nádobí, skleničky (nepoškozené, hlavně dobře zabezpečené proti rozbití), hygienické potřeby– vše čisté a  zabalené do pevných pytlů a nádobí do krabic. Nelze vzít ledničky,televize, počítače, matrace, koberce, nábytek ani znečištěný nebo vlhký textil.

Den Charity 2020 v českobudějovické diecézi
16. září 2020 Diecézní charita České Budějovice

Den Charity 2020 v českobudějovické diecézi

27. září si v Charitách připomínáme svátek sv. Vincence z Pauly, patrona moderní charitní práce, jako Den Charity. Jednotlivé Charity při této příležitosti představují svoji práci pro různé typy lidí v nouzi – při veřejných prezentacích, dnech otevřených dveří, formou koncertů, výstav a aktivit pro děti, ale také bohoslužeb. Srdečně zveme na akce ke Dni Charity v českobudějovické diecézi!  

Boni Pueri zavítali do Milevska oslavit Den Charity
15. září 2020 Charita Milevsko

Boni Pueri zavítali do Milevska oslavit Den Charity

Farní charita Milevsko uspořádala v rámci oslav Dne Charity v neděli 13. září koncert světoznámého souboru Boni Pueri v klášterní bazilice v Milevsku. Kromě hudby českých i zahraničních skladatelů, lidových i cizokrajných melodií zazněla také česká hymna. 

Děkujeme za podporu naší práce
19. srpna 2020 Charita Milevsko

Děkujeme za podporu naší práce

Farní charita Milevsko byla podpořena Nadací Výbor dobré vůle - Nadace Olgy Havlové poskytnutím příspěvku z Fondu podpory seniorů, a to částkou 20.000,- Kč.  Peníze byly použity na nákup termo nerez jídlonosičů, dále jsme pořídili  další dva manipulační vozíky, které usnadní pečovatelkám manipulaci s termonádobami a jídlonosiči. Za zbytek peněz jsme ještě pořídili hygienické potřeby, desinfekční potřeby, jednorázové rukavice a  2.500 korun ještě zbylo na pohonné hmoty do služebních aut pečovatelek. Klientů terénní pečovatelské služby přibývá, což je pro nás náročnější, přesto máme radost, že můžeme více seniorům pomoci zůstat s naší pomocí ve svém domácím prostředí.